Funkcjonariusze Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali kolejnego już w ostatnich dniach obywatela Ukrainy, który wyłudził wizę pracowniczą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ramach kontroli legalności pobytu został zatrzymany 52-letni Ukrainiec, który nielegalnie przebywał na terytorium Polski. Mężczyzna posiadał wizę z prawem do pracy wydaną przez Konsula RP we Lwowie na podstawie oświadczenia polskiego pracodawcy o zamiarze zatrudnienia obcokrajowca. Zatrzymany obywatel Ukrainy miał pracować w Polsce przy sezonowym zbiorze owoców i warzyw, jednak nie zgłosił się do pracodawcy i nie zamierzał się do niego zgłosić. Mężczyzna powiedział, że oświadczenie kupił za 300 hrywien na terenie Ukrainy.

Ukraińcowi postawiono zarzut wyłudzenia wizy, zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Komendant Placówki SG w Rzeszowie-Jasionce wydał decyzje o unieważnieniu wizy oraz decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do opuszczenia terytorium Polski.

BiOSG

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!