(© Fot. BiOSG.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś nad ranem, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej, w trakcie działań kontrolnych prowadzonych w Jarosławiu, ujawnili w samochodzie mieszkańca Przemyśla ponad 15 tys. paczek papierosów produkcji ukraińskiej bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wartość rynkowa kontrabandy to 87,5 tys. zł.

Kierowca VW Pasata, 43-letni właściciel trefnego towaru, widząc zatrzymujących go funkcjonariuszy dodał gazu i zaczął uciekać. Został zatrzymany przez następny patrol SG, który odciął mu drogę ucieczki rozkładając kolczatkę drogową.

Straż Graniczna postawiła sprawcy zarzuty popełnienia przestępstwa w związku z naruszeniem przepisów kodeksu karnego skarbowego. Wyroby akcyzowe ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!