Ponad 3 200 paczek papierosów marki LM bez polskich znaków skarbowych akcyzy próbował przemycić wczoraj (17.09 br.) obywatel Ukrainy przekraczający granicę w Korczowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Udaremnili mu to funkcjonariusze celni z Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości podczas kontroli samochodu osobowego, którym wspomniany podróżny skierował się na tzw. zielony pas.

Rewizja pojazdu pokazała, że funkcjonariusze celni słusznie nie dali wiary deklarowanemu- nic do oclenia. Straty z tytułu uszczuplonych należności jakim zapobiegli, ujawniając ukryte w przerobionej podłodze oraz w dachu samochodu papierosy, sięgają 35 tysięcy złotych.

Dzień wcześniej ci sami funkcjonariusze mieli udział w ujawnieniu 1,47 g marihuany. Pomógł im w tym służbowy pies specjalizujący się w wykrywaniu substancji narkotycznych- Zira. Ujawnienie miało miejsce podczas kontroli samochodu osobowego marki Honda Accord, którym podróżował obywatel Ukrainy.

Zira bezbłędnie zaznaczyła miejsce w samochodzie, w którym ukryta była lufka do palenia tytoniu, a dalsza kontrola doprowadziła do ujawnienia suszu roślinnego.
Ujawnionym towarem oraz jego właścicielem zajęli się już funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Obecnie w przemyskiej Izbie Celnej pracuje 11 psów, wyszkolonych zarówno do wykrywania substancji psychotropowych i narkotyków jak i wyrobów tytoniowych.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!