(© 123rf)

Na rzeszowskim osiedlu Biała trwa już rozbudowa szkoły podstawowej, podobna inwestycja czeka również Bziankę.

Miasto zdecydowało, że zamiast budować nową szkołę na os. Bzianka, rozbuduje istniejący obiekt. W najbliższym czasie wykonana zostanie ekspertyza budynku, w jakim zakresie trzeba zrobić remont. W tym roku zaplanowane jest przygotowanie inwestycji, a w przyszłym rozpoczęcie budowy.

Trwa natomiast rozbudowa Szkoły Podstawowej na osiedlu Biała. To nadbudowa i rozbudowa.

- Powierzchnia placówki zwiększy się o 540 m kw. - mówi Urszula Kukulska, dyrektor wydziału inwestycji w UM. - Łącznie powierzchnia szkoły będzie liczyła 2031 m kw. Na parterze powstanie sala do ćwiczeń oraz patio, na drugim piętrze 5 nowych sal lekcyjnych. Powstaną też nowe sanitariaty. Finał inwestycji zaplanowany jest na grudzień. Miasto liczy, że część prac uda się wykonać wcześniej.Zobacz też: Elektryczne autobusy będą jeździć po Rzeszowie

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!