(© 123rf)

Smartbox współtworzony przez studentów WSIiZ w Rzeszowie jest jedną z 10 drużyn, które dostały się do finału, który odbędzie się w lutym w Brukseli.

StartupPolandGlobal to program szkoleniowy dla ambitnych marzycieli, którzy chcą stworzyć globalny startup.

- Spośród kilkuset projektów i 50 zespołów, które przyjechały na półfinał do Warszawy, do ścisłego finału, który odbędzie się w lutym w Brukseli, dostało się tylko 10 startupów - informuje Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ. - Jednym z nich jest Smartbox - współtworzony przez studentów rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Dominik Ciurko z zespołu, student informatyki II stopnia w WSIiZ tłumaczy, że ich aplikacja pozwala na zarządzanie urządzeniami zasilanymi przez energię elektryczną w inteligentnym domu. Wystarczy kupić moduł i skonfigurować połączenie z serwerem.

Finaliści spotkają się w styczniu, aby wziąć udział w 2-dniowych warsztatach, skupiających się na budowie i weryfikacji modelu biznesowego. Pojadą też na Startup Europe Awards w Brukseli, by spotkać się z firmami i inwestorami z 16 krajów.

To nie pierwszy sukces Smartbox. Zespół zajął 3. miejsce w krajowych finałach Imagine Cup 2016 - największego konkursu technologicznego na świecie organizowanego przez Microsoft.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: