Stal wygrała derby Rzeszowa

Łukasz Solski, pilka.stal.rzeszow.pl
Stal Rzeszów na stadionie Resovii pokonała "pasy" 2:1. Zwycięstwo zostało odniesione na boisku, które przypominało pole po jesiennych pracach polowych.

Ciekawie było jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Oto trener Stali Sandeco wprowadził w składzie kilka zmian. Od początku zagrali Ernest Szela i Krzysztof Weres, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli Konrad Maca i Krzysztof Krauze. Ale trener miał nosa. Bo oto Szela już w 4 minucie wywalczył piłkę na połowie resoviaków i uderzył tak, że Pietryka musiał wyjmować piłkę z siatki. Niestety po czterech minutach wyrównał Pontus po dograniu z prawej strony. Po chwili to Stal znowu mogła prowadzić, ale po strzale głową minimalnie chybił Wójcik. Ale w 27 minucie było 2:1 dla Stali Sandeco. Wójcik zdecydował się na strzał i piłka wpadła tuz przy lewym słupku bramki Pietryki. Resovia próbowała wyrównać, ale strzał Pontusa wylądował na słupku a w 44 minucie sędzia bramki nie uznał, bo faulowany był Wietecha. Stal też miała swoje sytuacje, ale wynik się nie zmienił.

Po przerwie Resovia próbowała zmienić losy meczu i była tego bardzo bliska w 47 minucie. Walaszczyk trafił wówczas w poprzeczkę. Gospodarze częściej byli przy piłce, ale Stal także miała dobre sytuacje. W boczną siatkę trafił Weres, a po rzucie rożnym piłkę zmierzającą do bramki wybili obrońcy. Resovicy także próbowali, ale Hajduk w dogodnej sytuacji fatalnie się pomylił. W końcówce Stalowcy dali się zepchnąć do obrony i o mały włos nie zakończyłoby się to fatalnie. W 85 minucie w polu karnym faulowany był Hajduk. Do piłki podszedł Walaszczyk, ale Tomasz Wietecha spisał się doskonale i strzał obronił. Wśród kibiców biało-niebieskich zapanowało istne szaleństwo. Po chwili jeszcze wszyscy wzięli głęboki oddech po tym, jak piłka ponownie odbiła się od słupka bramki Wietechy. Po 94 minutach gry sędzia zakończył spotkanie.

Resovia – Stal Sandeco Rzeszów 1:2 (1:2)
Szela (4), Wójcik (27) - Pontus (7)

Resovia: Pietryka – Kozubek, Bogacz, Zitka, Szkolnik – Smolec (46. Ogrodnik), Kaczor (46. Nikanowych) , Walaszczyk, M. Kantor – D. Kantor (46. Hajduk), Pontus.

Stal: Wietecha – Hus, Rzucidło, Duda, Lebioda – Weres, Reiman, Orzechowski, Prokić – Szela (62. Maca), Fabianowski (10. Wójcik).