Materiał informacyjny

W tegorocznej edycji edukacyjnego programu Śniadanie Daje Moc wzięło udział 7826 szkół podstawowych z całej Polski. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych form kształtowania zaangażowania, w programie uczestniczyło ok. 195 650 uczniów z klas 0-3. Dzieci wykonały aż 6960 zadań konkursowych pokazując swój wielki entuzjazm dla zdrowego odżywiania!

Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – wyjątkową koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella i Instytutu Matki i Dziecka, która działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych, co jest realizowane przez program edukacyjny Śniadanie Daje Moc dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych.

W roku szkolnym 2016/2017 zadania dla dzieci wzbogacono o grywalizację – to jest zaadaptowano do programu edukacyjnego mechanikę angażowania zaczerpniętą z gier fabularnych i komputerowych. W ten sposób powstały atrakcyjne scenariusze lekcji o 12 zasadach zdrowego odżywania wyposażone dodatkowo w elementy fabularne. Dzieci zostały zaproszone przez kosmicznych agentów do uczestniczenia w wyjątkowej misji – pomocy w nauczeniu zabawnego kosmity Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania przygotowanych na potrzeby programu przez Instytut Matki i Dziecka. Wszystkojad miał wielki apetyt, ale niestety nic nie wiedział o prawidłowym żywieniu. Jednak z pomocą dzieci udało się go wyedukować.

Zastosowanie grywalizacji przełożyło się na niesamowite zaangażowanie. W program włączyło się aż 7826 szkół podstawowych z całej Polski. W edukowaniu Wszystkojada pomogło ok. 195 650 uczniów, którzy wykonali łącznie 6960 zadań konkursowych! Widząc tak duże zaangażowanie, zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz rodziców, nie sposób nie kontynuować przygody z grywalizacją.

Planując 7. edycję programu organizatorzy zaprosili do współpracy najbardziej zaangażowanych nauczycieli z Mazowsza. W maju odbyły się warsztaty, na których zarówno organizatorzy jak i nauczyciele zastanawiali się m.in. nad tym jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać, co je motywuje do działania, jak zaangażować rodzica w życie szkoły. Przystępując do przygotowania kolejnej edycji organizatorzy będą kierowali się cennymi wskazówkami wypracowanymi podczas warsztatu, a także wynikami corocznej ankiety i badania przeprowadzanymi wśród nauczycieli.

Jesienią tego roku ruszy już 7. edycja programu Śniadanie Daje Moc. Tym razem dzieci wraz
z kosmicznymi agentami wybiorą się na planetę Niedojadków, aby pomóc stworkom poznać tajniki zdrowego odżywiania. Czy uda się zdążyć z misją ratunkową i pomóc planecie? Już 1 września organizatorzy zapraszają wszystkie klasy 0-3 szkół podstawowych. Udział w programie oraz dostęp do materiałów edukacyjnych jest bezpłatny.

Postaci Króla Niedojadków zaprojektowane przez nauczycieli podczas warsztatu w maju. Już we wrześniu okaże się, jak będą wyglądać nowi bohaterowie programu Śniadanie Daje Moc.

prace artystyczne

Więcej informacji można znaleźć na www.sniadaniedajemoc.pl.


Zdrowie