(© Archiwum. Fot. przemysl.naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa w sierpniu br. Było bezpieczniej. Zmniejszyła się liczba wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych. Wzrosła jedynie liczba kolizji drogowych. Podobnie przedstawiają się również statystyki za okres od stycznia do sierpnia.

W sierpniu br. policjanci odnotowali 213 wypadków (o 7,8 % mniej niż rok wcześniej). W tych zdarzeniach rannych zostało 276 osób (spadek o 7,7 %), a 17 poniosło śmierć (o 26,1 % mniej niż w sierpniu ubiegłego roku). Na drogach Podkarpacia doszło w tym czasie do 1 549 kolizji - ich liczba wzrosła więc o 9,2 %. Policjanci ujawnili 793 przypadki kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. Takich przypadków było o 9,1 % więcej niż w roku ubiegłym.

Od początku roku do końca sierpnia na drogach województwa podkarpackiego doszło do 1 411 wypadków, w których 1 782 osoby doznały obrażeń, a 130 poniosło śmierć. Policjanci odnotowali 11 265 kolizji.

W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym liczba wypadków spadła o 7,7 %, liczba osób rannych o 9,9 %, natomiast liczba osób zabitych zmniejszyła się o 4,4 %. Nieznacznie wzrosła liczba kolizji (o 3,1 % więcej).

W ciągu ośmiu miesięcy br. policjanci ujawnili 5212 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu (o 6 % mniej niż rok wcześniej). Policjanci zastosowali w tym czasie 104 404 środki prawne, w tym 56 419 pouczeń, 44 502 mandatów karnych, skierowali też 3 483 wniosków o ukaranie.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!