W pierwszym dniu Mistrzostw Europy Juniorek rozegrano walki w kat 44 kg , w której wystartowała Magdalena Tronina (PTS WALTER Rzeszów). W Erewaniu zjawiła się tylko 12 osobowa czołówka tej wagi: 7 zawodniczek z pierwszej dziesiątki rankingu EJU i 5 z dalszych pozycji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
17-letnia rzeszowianka (17. w rankingu EJU) nie sprostała w pierwszej rundzie rozstawionej z nr 3 Ukraince Tabatadze, ale stoczyła z nią bardzo wyrównany pojedynek, który po remisowej walce i również remisowej dogrywce sędziowie rozstrzygnęli tzw. wskazaniem.

W ME do ćwierćfinałów obowiązuje system k.o. , więc pierwsza minimalnie przegrana walka oznaczała dla Magdy pożegnanie z turniejem i ostatecznie 9 miejsce.
Złoty medal zdobyła Belgijka Jura, przed Rumunką Kovacs, a obrończyni tytułu i liderka rankingu, Słowenka Vrsic, musiała zadowolić się 5 miejscem.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!