Jak skutecznie diagnozować i leczyć choroby oczu, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik operacyjnych i urządzeń diagnostycznych. Tego będą się uczyć lekarze okuliści z całego Podkarpacia na cyklicznych szkoleniach. Pierwsze z nich właśnie zakończyło się w Rzeszowie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Optyczny tomograf koherentny to urządzenie które pozwala dokładnie zobrazować czyli zobaczyć i elektronicznie utrwalić przekrój siatkówki i okolicy nerwu wzrokowego. To metoda nieinwazyjna czyli zupełnie bezpieczna dla pacjenta. A jednocześnie dokładna i bardzo przydatna na przykład w diagnostyce jaskry. Ale w polskich szpitalach i przychodniach to ciągle nowość. Chorzy z Podkarpacia do tej pory takie badania wykonywać mogli tylko w Lublinie Katowicach czy Poznaniu. Teraz mogą robić to w Rzeszowie. A podkarpaccy lekarze mogą nie tylko nauczyć się jak korzystać z tego nowoczesnego sprzętu ale też jak odczytywać i interpretować jego wyniki. Już teraz wiadomo że tematem kolejnych szkoleń będzie miedzy innymi leczenie retinopatii wcześniaczej i najnowocześniejsze operacyjne metody korygowania wad wzroku.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!