Jesienny rozkład lotów z Rzeszowa zostanie znacznie uszczuplony. Rejsy anuluje RYANAIR. Znikają połączenia do Bristolu, East Midlands oraz Liverpoolu. Decyzja ta nie podoba się pasażerom korzystającym z rzeszowskiego lotniska.

- Pracuję w Liverpoolu, rodzinę mam w Rzeszowie, dzięki temu połączeniu raz lub dwa w miesiącu mogliśmy się widywać, a teraz będzie to bardzo utrudnione - ma pretensje Robert, który we wtorek przyleciał z Liverpoolu. Podobnego zdania są inni pasażerowie. - Decyzja linii oznacza dla nas duże kłopoty w komunikacji pomiędzy miejscem pracy a domem. Wizyty na Podkarpaciu niestety będę musiała znacznie ograniczyć - mówi naszemu reporterowi Agnieszka, kóra przyleciała z Bristolu.
Likwidacja tych trzech połączeń dziwi tym bardziej, jeśli spojrzy się na statystyki z obłożenia wspomnianych rejsów. Tylko w lipcu wypełnienie samolotu utrzymywało się na poziomie 95,3% na trasie do Bristolu, 89,5%na trasie do East Midlands i 86,2% na trasie do Liverpoolu.
Przewoźnik zaś za rejsy opłacalne uważa te, których obłożenie sięga minimum 75%. Na wszystkich trzech trasach z Rzeszowa jest ono znacznie wyższe. Przedstawiciele linii poza ofiacjalnymi - nic nowego nie wnoszącymi - informacjami milczą. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wiosną zgodnie z zapewnieniami władz portu Rzeszów - Jasionka pojawią się nowe połączenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że otworzy je właśnie RYANAIR i będą to niebrytyjskie kierunki.
Władze rzeszowskiego lotniska zapewniają o tym, że intensywnie pracują nad sprowadzeniem do Rzeszowa nowych przewożników. Wielka rozbudowa lotniska z pewnością w tym pomoże. W przyszłym roku oddana do użytku zostanie nowa płyta postojowa dla ponad 20 samolotów  pasażerskich, droga kołowania wzdłuż pasa startowego, rusza też budowa nowego terminala pasażerskiego. Wszystko to ma przyciągnąć do Rzeszowa nowe linie lotnicze. Oby!
Taką informację podał portal lotyzpolski.pl
Łukasz Sikora, szef marketingu spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka, nie potwierdza tej wiadomości - Przygotowujemy dopiero rozkład lotów jesień - mówi.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: