Większa część trasy półmaratonu biec będzie po rzeszowskich bulwarach  Większa część trasy półmaratonu biec będzie po rzeszowskich bulwarach

(© Krzysztof Kapica)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wielkim krokami zbliża się IX PKO Półmaraton Rzeszowski. (10 kwietnia). Limit zgłoszeń ustalono na 1500 osób. Na listę wpisało się już prawie 1000.

- Jeśli do zgłoszonych już zawodników dodać dwanaście biegów, które zorganizujemy dla dzieci i młodzieży, to spodziewamy się, że w całej imprezie weźmie udział ponad trzy tysiące osób. Szykuje się rekord frekwencji - informuje Piotr Kowal, trener lekkoatletyczny Resovii i członek stowarzyszenia Rzeszów Biega, jednego z organizatorów biegu.

W porównaniu do półmaratonu z poprzednich lat zmianie ulegnie jego trasa.

- W związku z targami budowlanymi w hali na Podpromiu tym razem zawodnicy nie będą pokonywać Mostu Zamkowego i ulicy Hetmańskiej - kontynuuje Kowal. - Większość trasy wyznaczona zostanie w Śródmieściu i na Bulwarach. Start nastąpi na ulicy Kopisto, a półmetek i meta wyznaczymy na dziedzińcu Millenium Hall.Kolejna nowinka dotyczy wielkości i podziału nagród. Po raz pierwszy zwycięzcy kategorii open i najlepsi wśród Polaków otrzymają identyczną sumę - po dwa tysiące złotych.

Pobiegnij dla Damiana


Biegacze mogą wziąć udział w organizowanej przez PKO Bank Polski akcji charytatywnej „biegnę dla Damiana” (chłopiec choruje na mukowiscydozę). Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Damiana” i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup specjalistycznego leku dla chłopca.

Do 3 kwietnia kwota wpisowaego wynosi 65, a w dniu biegu 95 złotych. Więcej szczegółów na stronie www.runrzeszow.pl.

___________________________________________________________________________________________ zobacz też: 74-letnia weteranka maratonów nie mogła wbiec na metę. Brama była zamkniętaźródło: TVN24/x-news

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!