QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Poradzisz sobie? QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Poradzisz sobie?

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Poradzisz sobie? (© Pixabay.com)

Błędy językowe przytrafiają się nawet najlepszym. Coś co dla jednych jest oczywiste, innym sprawia problemy w wymowie i w pisaniu. Jak radzicie sobie z językiem polskim?

Oto najczęstsze przykłady błędów językowych i złych zastosowań słów, które popełniamy na co dzień. Czy uda się wam przebrnąć przez ten test?

Przejdź do quizu:

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Poradzisz sobie?

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  K (gość)

  Mówienie o "dużej", a nie "wielkiej" literze nie jest błędem. Na przykład profesor Miodek jest zwolennikiem sformułowania "duża litera" (pisze o tym choćby tutaj: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/704179,jan-miodek-nonsensowne-wielkie-litery,id,t.html).

  moja polska (gość)

  a co to jwst po polsku ,,,lokej,,na kazdym kroku w polandii lokejuja....nikt swojego jezyka nie szanuje,nawet stare rupiechy sie nauczyly jangielszczyzny.no do do widzenia lokejowki...!!!