18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar Polski: w półfinale Szczakowianka Jaworzno lepsza od AKS-u Niwka [ZDJĘCIA]

TOS
We wtorek na boisku w Sosnowcu-Niwce odbyło się półfinałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Sosnowiec. Miejscowy AKS nie zdołał jednak wyeliminować grającej dwie klasy wyżej Szczakowianki Jaworzno, choć ta zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w rzutach karnych.

Prowadzenie dla Szczakowianki jeszcze w pierwszej połowie zdobył Józef Misztal. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z karnego wyrównał Bartosz Zudin. W dogrywce bramki nie padły, a w rzutach karnych piłkarze z Jaworzna wygrali 4:2 i to oni zagrają w finale PP na szczeblu podokręgu. W środę dowiedzą się, czy ich rywalem będzie Tęcza Błędów, czy Sarmacja Będzin.

Przed spotkaniem działacze AKS-u uhonorowali m.in. pamiątkową paterą wychowanka i wieloletniego zawodnika tej drużyny Roberta Chudego.

AKS Górnik Niwka - Szczakowianka Jaworzno 1:1 k. 2-4