Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznajcie z nami tajemnice Wisłoka

Teraz Rzeszów
Teraz Rzeszów
Stowarzyszenie gości w Rzeszowie wolontariuszy, którzy przygotowują zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli. Na zdj. Florent Despres z Francji, Fernando Higes z Hiszpanii, Maciej Kunysz, Katarzyna Ruszała oraz zegarek zasilany... cytryną.
Stowarzyszenie gości w Rzeszowie wolontariuszy, którzy przygotowują zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli. Na zdj. Florent Despres z Francji, Fernando Higes z Hiszpanii, Maciej Kunysz, Katarzyna Ruszała oraz zegarek zasilany... cytryną. KRZYSZTOF KAPICA
Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej to pierwsze tego typu miejsce w Rzeszowa. Z okazji otwarcia, organizatorzy zapraszają mieszkańców na wyjątkowe warsztaty.

Powstające przy ul. Lubelskiej Centrum Edukacji Ekologicznej jest najnowszym projektem Stowarzyszenia EKOSKOP. W położonym na parterze szeregówki centrum trwają właśnie ostatnie przygotowania do wielkiego otwarcia.- 7 grudnia zapraszamy mieszkańców na godz. 10 na ekokawę i herbatę fair traid, a potem na serię warsztatów. Będzie dużo dobrej zabawy, doświadczenia, pokazy. Sporo atrakcji dla najmłodszych, ale i też tych trochę starszych - zachęca Katarzyna Ruszała z EKOSKOP-u.Pod mikroskop trafi m.in. woda z Wisłoka, która już czeka w akwarium stojącym w sali edukacyjnej razem z coraz bardziej zadomowionym pająkiem topikiem.- W Wisłoku można znaleźć fascynujące okazy, sam jestem zaskoczony różnorodnością tych stworzeń. I to nie jest tak, że im ich więcej, tym dalej od wody należy się trzymać. Te organizmy świadczą o tym, że do Wisłoka powoli wraca życie. Będzie się można o tym przekonać na naszych warsztatach - tłumaczy Marcin Kunysz ze stowarzyszenia.Jak rozpoznać nietoperzaStowarzyszenie chce rozwijać swoją współpracę ze szkołami, w których prowadzi zajęcia edukacyjne. Dzięki centrum mają być one jeszcze ciekawsze.- Chcielibyśmy nie tylko jeździć do szkół, ale też żeby przyjeżdżano do nas. Nie wszystko z centrum da się przewieźć do szkoły. Kupiliśmy bardzo fajny sprzęt, który uatrakcyjni warsztaty. Wiadomo, że kiedy jedzie się w teren, fajnie jest mieć lornetkę, lupę, kompas czy przewodnik. Dzieci to bardzo interesuje, ale wolą same badać przyrodę, zamiast słuchać wykładu– tłumaczy Ruszała.Dzięki pomocy sympatyków i dofinansowaniu uzyskanemu przez stowarzyszenie udało się pozyskać także m.in. sześć mikroskopów z akumulatorami do pracy w terenie, dwa nowoczesne mikroskopy: optyczny i stereoskopowy, sprzęt do nagrywania ptaków, badania gleby, wody i monitoringu nietoperzy.Badania w terenie- Cały czas chcemy się rozwijać, rozbudowywać centrum. Jednym z naszych marzeń jest zakup tzw. ekomobilu. Wiosną pożyczyliśmy taki od białostockiego stowarzyszenia, nazywał się Jeżowóz. To takie laboratorium na kółkach, które przyjeżdża do szkoły i odbywają się w nim zajęcia edukacyjne. My prowadziliśmy warsztaty głównie nad Wisłokiem, dzieci same przygotowywały swoje miejsce pracy, pobierały materiał do badań, potem badały pod mikroskopem. Były absolutnie zafascynowane, do tego stopnia, że nie zgadzały się na zakończenie zajęć – śmieje się pani Katarzyna.Dlaczego edukacja ekologiczna jest tak ważna? W EKOSKOPIE przekonują, że dzieci są najlepszymi „strażnikami dorosłych", bo zdobytą wiedzę nie tylko stosują w praktyce, ale i potrafią przekazać dalej.***Otwarcie 7 grudnia, zapisy na warsztaty telefonicznie przyjmuje Basia ze Stowarzyszenia EKOSKOP pod numerem 784 791 535. Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Lubelska 28/4.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poznajcie z nami tajemnice Wisłoka - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto