W ciągu trzech lat z wojska musi odejść 4 tysiące oficerów - pisze dziennik "Polska". Według gazety, reforma armii zakładająca zwolnienie prawie 4 tysięcy oficerów i podoficerów była głównym powodem konfliktu na linii wojsko - MON i dymisji generała Waldemara Skrzypczaka.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zdaniem byłego dowódcy wojsk lądowych, sytuacja w armii jest zła, a będzie coraz gorsza. To dlatego, że program profesjonalizacji jest rozpisany na trzy lata, a powinien przynajmniej na sześć.
Dziennik "Polska" pisze, że program przechodzenia polskiej armii z poborowej na zawodową zakłada odejście z wojska do 2012 roku prawie 4 tysięcy oficerów i podoficerów. Zdaniem wojskowych, reforma najprawdopodobniej odbędzie się kosztem oficerów liniowych, podczas gdy biurokraci z Warszawy zachowają posady. Część jednostek wojskowych ma być zlikwidowanych lub przeniesionych w inne miejsce.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!