Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Politechnika Rzeszowska uruchamia studia na zlecenie PZL Mielec

Beata Terczyńska
Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny  PZL Mielec i prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej
Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec i prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej Aneta Rembisz
Politechnika Rzeszowska uruchamia studia podyplomowe na zlecenie PZL Mielec. Nowa oferta rzeszowskiej uczelni technicznej to kierunek „technika śmigłowcowa”.

Politechnika Rzeszowska wczoraj podpisała w tej sprawie umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi Mielec. Studia podyplomowe z zakresu techniki śmigłowcowej rozpocznie wkrótce 19 pracowników PZL Mielec - producenta helikoptera wsparcia bojowego Black Hawk, turbośmigłowego dwusilnikowego samolotu M28.

- PZL Mielec jako członek Lockheed Martin, wspiera pracowników w rozwoju ich kariery i poszerzaniu kompetencji na każdym etapie. Wiemy, że zaawansowana nauka, technologia i umiejętności inżynierskie są kluczowe - mówił Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec. - Podpisane porozumienie to rozszerzenie i umocnienie naszej współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Anna Worosz, rzecznik PRz informuje, że program dydaktyczny nowego kierunku został opracowany przez pracowników naukowych uczelni przy współpracy mieleckiej firmy. - Obejmie takie zagadnienia, jak metody komputerowe stosowane w projektowaniu i konstrukcji śmigłowców, podstawy teorii inżynierii systemów czy śmigłowcowe zespoły napędowe.

Absolwenci będą mieli możliwość uczestniczenia w pracach badawczych i projektowych, w tworzeniu koncepcji nowych rozwiązań, jak również wdrażania opracowanych rozwiązań i nowych technologii w zakładzie produkcyjnym zarówno przy produkcji śmigłowców, jak i w przemyśle lotniczym. Prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz zwracał uwagę, że politechnika jest wiodącą uczelnią w kraju kształcącą kadry na potrzeby przemysłu lotniczego. - Współpraca z przemysłem polega nie tylko na prowadzeniu badań naukowych na zlecenie, opracowywaniu wdrożeń, ale również prowadzeniu studiów doktoranckich i podyplomowych dla pracowników firm działających nie tylko na Podkarpaciu.

PZL Mielec rozwija współpracę także z Politechniką Świętokrzyską, Wyższą Szkołą Oficerską w Dęblinie, Politechniką Poznańską i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.


ZOBACZ TEŹ: Wirtualna rekonstrukcja samolotu PZL. 37 Łoś

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mielec.naszemiasto.pl Nasze Miasto