(© Archiwum. Fot. przemysl.naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ruszyła akcja policji "Bezpieczna droga do szkoły". Do 11 września w pobliżu szkół będą obecni policjanci lub strażnicy miejscy. Mają pomagać najmłodszym uczniom w przechodzeniu przez jezdnię.

Podinspektor Armand Konieczny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że funkcjonariusze będą brać udział w lekcjach i uczyć zasad ruchu drogowego. Najważniejsze jednak, aby zwiększyć uwagę kierowców wokół szkół.

Co roku na drogach ginie około 100 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Kolejne 4 tysiące zostaje rannych. Dla wielu dzieci przejście przez jezdnię wciąż kojarzy się z niebezpieczeństwem. Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo dzieci zależy też od dorosłych. Dzieci często naśladują dorosłych, którzy wchodzą na jezdnię nie rozglądając się, nawet na czerwonym świetle.
Policja apeluje też do kierowców. Auto poruszające się z dużą prędkością ma duże problemy z wyhamowaniem, gdy na jezdnię wbiegnie dziecko. Policjanci zapowiadają też kontrole autobusów szkolnych.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!