Na Podkarpaciu jest ponad 1700 strażaków, tymczasem w akcji podczas powodzi w powiecie ropczycko - sędziszowskim uczestniczyło ich w sumie około 4,5 tysiąca.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To strażacy z ościennych województw i ochotnicy. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz uważa, że przydałoby się więcej etatów, ale musi patrzeć racjonalnie. Nasz gość wyjaśnia, że Państwowa Straż ma ogromne wsparcie ochotniczych jednostek i po to w nie inwestuje, poprzez szkolenie i dosprzętowienie, aby w chwilach kryzysowych mieć zapewnioną odpowiednią liczbę ludzi do prowadzenia działań. Takie są też założenia tworzonego krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego. Nasz gość dodaje, że jeszcze w tym roku komendy powiatowe PSP otrzymają cztery lub pięć podnośników i wozów strażackich. Ostateczna liczba będzie znana po rozstrzygnięciu przetargów. W sumie przeznaczono na ten cel prawie 6 milionów złotych.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!