(© Fot. wiadomosci24.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prawo i Sprawiedliwość chce, by pijani kierowcy - recydywiści byli dożywotnio pozbawiani prawa jazdy. Beata Kempa przedstawiła założenia zmian w Kodeksie Karnym zakładające zaostrzenie kar dla prowadzących pod wpływem alkoholu.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podczas wystąpienia sejmowego pytała, czyje prawa są ważniejsze: pijanych kierowców czy ich ofiar. W jej opinii nie można usprawiedliwiać osób, które łamiąc prawo narażają życie innych. Kempa przyznała, że projekt nie jest idealnym rozwiązaniem, zdaje sobie sprawę z surowości kar, jednak uważa, że należy je wprowadzić.

Beata Kempa przyznała, że oprócz zaostrzania kar należy również zwiększyć środki na edukację. Kara musi mieć charakter odstraszający, ale również powinno pełnić funkcję prewencji społecznej. Posłanka dodała, że mimo konieczności nauczania społeczeństwa, sama edukacja nie zastąpi w skuteczności kar.

W imieniu swej partii zaprosiła inne środowiska polityczne do wspólnej pracy nad tym projektem.

Zmiany zaproponowane przez PiS zakładają dożywotnie odebranie prawa jazdy wszystkim, u których policja stwierdziła ponowne prowadzenie pod wpływem alkoholu, czyli u tzw. recydywistów. Propozycja zakłada również zwiększenie kar za prowadzenie w stanie nietrzeźwym z trzech do pięciu lat.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!