Mieszkaniec Rzeszowa jest pierwszą osobą w regionie, wobec której sąd ogłosił upadłość konsumencką. Mężczyzna z powodu choroby popadł w duże długi i stał się niewypłacalny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak będzie wyglądać teraz dalsze postępowanie? Syndyk sprzeda majątek upadłego i spłaci jego wierzycieli. Część długów zostanie rozłożona na raty, część może być umorzona. W ciągu kilku miesięcy obowiązywania przepisów o upadłości konsumenckiej do rzeszowskiego sądu wpłynęło kilkanaście wniosków od osób fizycznych w tej sprawie, ale w większości nie spełniały one wymogów formalnych. Przede wszystkim wnioskodawcy nie mieli żadnego majątku co uniemożliwiłoby spłatę wierzytelności, a nawet pokrycie kosztów postępowania.

Aby starać się o upadłość konsumencką należy wykazać, że niewypłacalność powstała z powodów wyjątkowych i niezależnych od dłużnika. Może to być np. choroba i utrata pracy, ale z przyczyn niezawinionych przez pracownika.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bartłomiej (gość)

Upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że nie jest ono przeznaczone dla wszystkim. PRzede wszystkim nie dla tych, którzy sami celowo zaniedbali sprawę i wprowadzili się w złą sytuację. Kto zainteresowany upadłością konsumencką, tego zapraszam: http://upadlosckonsumencka.com.pl/

Martyna (gość)

Sprawdź czy kwalifikujesz się do oddłużenia w upadłości konsumenckiej. Odpowiedz na kilka pytań http://blog.upadlosc-konsumencka.pl/test-oddluzenia-sprawdz-czy-spelniasz-podstawowe-warunki-ogloszenia-upadlosci-konsumenckiej-i-oddluzenia/

Krzysztof (gość)

Naprawdę wszystko o upadłości konsumenckiej - pełno wiedzy. Dużo skorzystałem, http://upadlosc-konsumencka.pl