W najbliższą sobotę, 3 października, o godz. 23.30 TVP Info wyemituje odcinek programu "997", którego autorzy powrócą do sprawy zabójstwa Bronisławy Racławskiej. 65-letnia mieszkanka Jasła zaginęła w marcu ubiegłego roku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Bronisława Racławska wyszła z domu we wtorek, 25 marca 2008 r. Miała wówczas 65 lat. Kobieta nie powróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Zaniepokojona rodzina powiadomiła Policję. Od tego momentu policjanci prowadzili poszukiwania zaginionej kobiety.
Kilka miesięcy później, policjanci wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Jaśle udali się na cmentarz wojskowy w Warzycach. Mieli sygnał, że ktoś odsunął płytę jednego z nagrobków. Po jej zdjęciu zauważyli wystającą z ziemi kość, a po zebraniu wierzchniej warstwy ziemi ujawnili pozostałe szczątki nieznanej osoby. Decyzją prokuratora zabezpieczono je do dalszych badań i przewieziono do zakładu medycyny sądowej w Krakowie. Już wstępne oględziny wskazywały, że nie były to szczątki jednego pochowanych w grobie żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej.

W czasie wstępnych oględzin biegli ustalili, że znalezione szczątki to zwłoki kobiety. W bryle ziemi przekazanej do laboratorium ujawnili też część ubrania. Na podstawie tych informacji policjanci wytypowali, że osobą, której szczątki odnaleziono, może być zaginiona 65-letnia mieszkanka Jasła. Najbliższe osoby z rodziny potwierdziły, że ujawnione części garderoby należą właśnie do niej. Specjaliści z zakresu medycyny sądowej ustalili, że kobieta miała połamane kości policzkowe i rany szyi.

Do wyjaśnienia sprawy śmierci Bronisławy Racławskiej skierowano ekspertów wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

W najbliższą sobotę, 3 października, o godz. 23.30 TVP Info wyemituje odcinek programu "997", którego autorzy powrócą do sprawy zabójstwa mieszkanki Jasła.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!