Prof. Stanisław Uljasz tłumaczy, że uniwersytet stoi przed realizacją szeregu inwestycji, uczelnia chce też zintensyfikować badania naukowe. Wielka inwestycja za unijne pieniądze realizowana jest w kompleksie uniwersyteckim w Zalesiu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mieścić się tam będzie centrum Biotechnologii i Energii Odnawialnych. Już w tym roku obiekt będzie w stanie surowym zamkniętym. Rektor uczelni prof. Stanisław Uljasz chce aby tam odbyła sie przyszłoroczna inauguracja roku akademickiego. Całość kosztować będzie około 120mln złotych. Ponadto rozpisano już przetarg na budowę Centrum Mikrotechniki i Nanotechnologii przy ul Rejtana. Inwestycja warta jest ponad 200 milionów złotych. W planach jest tez budowa Centrum Innowacji Nauk medycznych.

Na pierwszy rok studiów przyjęto aż 10 tys studentów i doktorantów. Największą popularnością cieszy sie filologia angielska, fizjoterapia i pedagogika. Uniwersytet kształci na 38 kierunkach studiów, w tym roku uruchomiono nowy kierunek pod nazwą - nauki o rodzinie. W sumie na rzeszowskim uniwersytecie studiuje ponad 23 tysiące osób.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!