Dziś wchodzi w życie rozporządzenie szefa MSWiA szczegółowo określające sposób realizacji zakazu stadionowego. Zgodnie z rozporządzeniem kibic ukarany zakazem uczestnictwa w zawodach sportowych będzie musiał stawić ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś wchodzi w życie rozporządzenie szefa MSWiA szczegółowo określające sposób realizacji zakazu stadionowego.

Zgodnie z rozporządzeniem kibic ukarany zakazem uczestnictwa w zawodach sportowych będzie musiał stawić się w dniu meczu na komisariacie policji i podpisać kartę ewidencyjną.

Osoby objęte zakazem stadionowym zostaną poinformowane na piśmie przez komendanta powiatowego, miejskiego lub rejonowego policji o tym, gdzie mają się stawić w dniu meczu. Pseudokibic będzie musiał pojawić się na policji z dowodem tożsamości. Jeśli nie przyjdzie, policja powiadomi sąd.
Zakazem stadionowym karane będzie między innymi wtargnięcie na teren rozgrywek sportowych, wnoszenie alkoholu czy rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami. Kibice nie będą mogli maskować twarzy na przykład szalikami. Zakaz orzeka się na okres od dwu do sześciu lat.

Za wtargnięcie na płytę boiska podczas meczu sąd będzie mógł wymierzyć grzywnę, karę ograniczenia wolności, a nawet karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!