Nowa droga powstanie między ulicą Lubelską, a blokami Nowa droga powstanie między ulicą Lubelską, a blokami

Nowa droga powstanie między ulicą Lubelską, a blokami. Chodnik i ścieżka rowerowa będą oddzielone od jezdni zielenią (© K.Łokaj)

Mieszkańcy osiedla Staromieście w Rzeszowie nie mogą się doczekać obiecanej drogi dojazdowej. W Miejskim Zarządzie Dróg zapewniają, że będzie gotowa do czerwca.

Rzeszowianin, pan Andrzej, zwraca uwagę na fatalny dojazd do bloków stojących w rejonie ulicy Lubelskiej, wybudowanych jako osiedle „Hiszpańskie Ogrody”.

- Teraz, gdy temperatura wzrosła, nie da się normalnie przejść przez ten odcinek drogi. Jest tu straszne błoto. Miasto wydaje sporo na inwestycje, montuje chociażby podgrzewane przystanki autobusowe, a nie jest w stanie wyłożyć kilku tysięcy złotych, aby chociaż położyć w tym miejscu betonowe płyty. Ludzie nie są w stanie tędy normalnie chodzić, nie mówiąc już o bezpieczeństwie. A na osiedlu jest mnóstwo matek z małymi dziećmi, które przez to bajoro pchają wózki - tłumaczy.

Dodaje, że przetarg na wykonanie drogi został przez miasto rozstrzygnięty, a jeszcze w ubiegłym roku drogowcy obiecywali szybkie wykonanie chodnika od ul. Gromskiego. Dzięki temu piesi mogliby w miarę komfortowo dotrzeć do swoich domów. - Niestety do dzisiaj niczego nie zrobiono, a mimo dodatnich temperatur prace mają się zacząć dopiero na przełomie lutego i marca. Takie informacje otrzymałem od kierownika budowy tego odcinka drogi. Nie rozumiem podejścia miasta, wykonawcy i osób odpowiedzialnych za budowę dróg w Rzeszowie. Zapytajcie proszę kogo trzeba, dlaczego w mieście innowacji tak dużym problemem jest wykonanie 300 metrów drogi? Ludzie na tym osiedlu mieszkają już od 2 lat - apeluje pan Andrzej.

W Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie tłumaczą, że wykonawca prac został wezwany do natychmiastowego rozpoczęcia budowy. - Umowę podpisaliśmy końcem ubiegłego roku i firma ma czas na budowę do końca czerwca. Na piśmie poinformowaliśmy ją już, że nie zmienimy terminu i jeśli nie zdąży, zapłaci karę za każdy dzień zwłoki. Dzisiaj będzie u mnie w tej sprawie kierownik budowy - mówi Andrzej Świder, dyrektor MZD w Rzeszowie.

W pierwszej kolejności Eurovia ma teraz utwardzić przejście pieszym. Następnie wykona kanalizacje i oświetlenie przyszłej drogi. Między ulicą Lubelską, a blokami powstanie tu 343 metry ulicy ze ścieżką rowerową i chodnikiem.Czytaj też: Rzeszów chce budować kolejkę nadziemną

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!