(© 123rf)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To już siódma edycja Nocy Konfesjonałów. W 2010 roku brały w niej udział tylko 3 kościoły, w tym przyłączyło się aż 154.

Noc Konfesjonałów w Rzeszowie rozpocznie się w środę o godzinie 21 i zakończy w Wielki Czwartek o 6 rano.

Nocna spowiedź odbędzie w następujących parafiach: Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie (ul. Dąbrowskiego 71), Chrystusa Króla (ul. Księdza Józefa Jałowego 37A), Podwyższenia Krzyża Św. (ul. Krakowska 18).

W ubiegłym roku rzeszowska Noc Konfesjonałów odbywała się w tych samych parafiach, rok wcześniej na nocną spowiedź zapraszali ojcowie Bernardyni. Wtedy też zainteresowanie było tak duże, że - jak relacjonowali ojcowie na swojej stronie - pół godziny przed rozpoczęciem, kolejki wiernych czekających na spowiedź zaczynały się daleko poza Bazyliką. Od 21.00 do 6.00 rano, w konfesjonałach posługę pełniło prawie trzydziestu kapłanów na czele z ks. bp Janem Wątrobą.

Na Podkarpaciu, oprócz Rzeszowa, Noc Konfesjonałów odbędzie się także w Lubaczowie - w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika (ul.Kościuszki 2).

***
Noc Konfesjonałów odbyła się po raz pierwszy 2 kwietnia 2010 roku w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zorganizowano ją by upamiętnić piątą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W 2012 roku do akcji włączyły się kolejne diecezje: sosnowiecka i lubelska. W tym jubileuszowym roku akcję prowadzi jedenastu koordynatorów z archidiecezji i diecezji: białostockiej, sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej, lubelskiej, rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej, wrocławskiej i świdnickiej.

_________________________________________________________________________________________________
Czytaj także: Wyruszyła rzeszowska pielgrzymka [WIDEO]

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ignac (gość)

Z komedią to raczej do teatru Siemaszkowej i tylko pytanie się rodzi kiedy ten ogłupiony oparami naród zacznie samodzielnie myśleć .,

wiokary (gość)

Jest noc muzeów, noc poślubna, dołączyła teraz noc konfesjonałów. Może i dobrze, bo grzechy będą w ciemności mniej widoczne, dobre uczynki zaś będą świecić jak robaczki świętojańskie.

emigrant na stale (gość)

Ja gdy spytalem naszego proboszcza kiedy moge sie wyspowiadac to najpierw zrobil wielkie oczy jak kola od lokomotywy pociagu pospiesznego i pytal po co ja to chce robic.
Czy ty kogos zamordowales, albo dokonales oszustwa na wielka skale lub obraziles lub oczerniles w perfidny sposob tak ze ludzie to widzieli i sie oburzali ?
Przeciez na kazdej mszy jest spowiedz powszechna i jezeli bierzesz udzial we mszy to dostajesz odpuszczenia grzechow. Skoro nic takiego nie zrobiles to po co ci to jest potrzebne ? Czy jestes chory i ma to byc twoje pojednanie z Bogiem ? Przeciez cie widze jak uczeszczasz do Kosciola na msze a wiec nie potrzebujesz pojednia z Panem. Na takiego ktory potrzebuje ostaniego namaszczenia tez nie wygladasz, a wiec po co to ci ta spowiedz jest potrzena ?
Zasmail sie poklepal mnie po polecach i powiedzial abym ns drugi tydzien po wyznaniu grzechow podczas mszy smialo przystapil do stolu Panskiego.
O tak wygladala moja rozmowa z moim proboszczem na emigracji.

lol (gość)

Dobry pomysł. Ludzie teraz latają za zarobkiem ciągły brak czasu. A w nocy czas jest więc można skorzystać ze spowiedzi. A w niebie wielka radość z nawracających się grzeszników. W piekle na dwrót