Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykłe prace studentki z Rzeszowa

#Ula Sobol
Anna Zięba to studentka Sztuk Wizualnych na Wydziale Sztuki URz. Swoje umiejętności rozwija na specjalizacji Kształtowanie Przestrzeni i Design. Jej pracę budzą zachwyt i zdobywają nagrody.

Anna od 2015 roku należy również do Koła Ceramicznego „Zapał”, które działała przy Wydziale Sztuki URz.

- Ukończyłam licencjat, a teraz wybieram się na studia magisterskie - mówi 23-letnia Anna Zięba ze Świlczy. - Na Wydziale Sztuki jest naprawdę świetna kadra i nawet w takim mniejszym mieście, jak Rzeszów, można już na studiach zostać zauważonym.

Tak też było w przypadku Anny, która zajmuje się projektowaniem mebli, przedmiotów użytku codziennego. Uczestniczyła w wielu warsztatach, plenerach i audycjach. Ma również za sobą wystawy indywidualne i zbiorowe. Brała udział w licznych konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Już w czasie studiów Anna stworzyła projekt geometrycznej ścianki wspinaczkowej.

- Ściankę wspinaczkową można umieścić na placu zabaw, w parku lub innej otwartej przestrzeni. Obiekt ten przeznaczony jest do wspinaczki po chwytach i stopniach, które mogą być modyfikowane - dodawane lub odejmowane ze ściany - wyjaśnia nasza rozmówczyni. - Konstrukcja pozwala na urozmaicone wspinanie, dzięki zróżnicowanej powierzchni każdy może dopasować poziom trudności do swoich umiejętności wspinaczkowych.

Geometryczna ścianka wspinaczkowa zdobyła wyróżnienie w XII Konkursie Twórczości Technicznej w sekcji technika estetyczna, a także w konkursie Wzorowe Podkarpacie kategoria Wzorowa Wizja 2016 roku.

Wieszak „Filigran”, przedmiot codziennego użytku, który zaprojektowała Anna, odwzorowuje ludzkie ramiona.

- Został zaprojektowany tak, by ułatwić wieszanie rozmaitych ubrań i akcesoriów- opowiada Anna Zięba.

Tematem pracy dyplomowo-licencjackiej Anny Zięby był projekt rewitalizacji przestrzeni miejskiej w pobliżu dworca PKP i PKS przy ul. Artura Grottgera w Rzeszowie .

- Podejmując się tego projektu, chciałam stworzyć okolicę, która połączy wygodę i estetykę. Przede wszystkim jest przestrzenią pierwszego kontaktu przyjezdnych z naszym pięknym miastem - wyjaśnia autorka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto