IX Dzień Papieski przypada 11 października. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Jan Paweł II – Papież wolności”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po raz pierwszy w haśle Dnia Papieskiego zostało użyte słowo papież. Połączenie go ze słowem wolność podkreśla, że Jan Paweł II przypisywał promowaniu wolności miejsce fundamentalne. Losy Karola Wojtyły i późniejsze jego nauczanie dowodzą, że wolność potrzebna jest człowiekowi, tak jak chleb, miłość czy pokój. Człowiek jest - zdaniem papieża - stworzony do wolności, która jest jego domem, przestrzenią życia i ziemią obiecaną. Dla Jana Pawła II wolność to nie tylko wolność zewnętrzna, ale również wewnętrzna. Człowiek powinien nieustannie stawać się wolny.

Informacje o podejmowanych przedsięwzięciach modlitewnych, kulturalnych i edukacyjnych, a także pytania odnośnie IX DP na terenie diecezji rzeszowskiej można kierować na adres Biura Dnia Papieskiego 2009 - ks. Janusz Podlaszczak (koordynator diecezjalny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”) - jpodlaszczak@pcen.rzeszow.pl

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Admin (gość)

Ja natomiast zapraszam na stronę http://www.dzien-papieski.pl gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych rozwiązań jak zorganizować Dzień Papieski w swoim mieście.