(© Bartosz Frydrych)

Przeprawa powstanie obok mostu Załęskiego. Będzie mieć 2 pasy ruchu. Budowa będzie częścią kolejnego etapu przedłużenia alei Rejtana w kierunku płn.-wsch.

Miasto oddało tu do użytku pierwszy odcinek drogi, prowadzący do miejsca, w którym powstanie targowisko dla kupców handlujących teraz przy ul. Dołowej. Droga ma jedną jezdnię i 700 m długości. W drugim etapie ma zyskać drugą. Dwie jezdnie i 4 pasy ruchu mają doprowadzić kierowców aż do ul. Ciepłowniczej, w rejon Wisłoka. Z drugiej strony rzeki dodatkowa jezdnia jest planowana wzdłuż ul. gen. Maczka. W ten sposób miasto chce zbudować szeroką trasę między aleją Sikorskiego a ulicami Lubelską, Warszawską i Krakowską. Problem w tym, że most Załęski na tylko jedną jezdnię i bez przebudowy powstanie tu wąskie gardło. Drogowcy chcą tego uniknąć, dlatego do planów budowy łącznika dorzucili rozbudowę mostu.

- Chcemy, aby także miał dwie jezdnie, łącznie cztery pasy ruchu. Do tego chodniki i ścieżkę rowerową - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zanim kierowcy dotrą od al. Rejtana do nowego mostu, po drodze przejadą estakadą nad linią kolejową Rzeszów - Przemyśl. Do ul. Ciepłowniczej droga włączy się nowym rondem, które także jest częścią planowanego łącznika. Koszt inwestycji szacuje się na około 150 mln zł.Zobacz też: Archeologiczne odkrycie na Lisiej Górze w Rzeszowie

Inwestycje

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

w (gość)

Jak zwykle marnowanie pieniędzy!CO ZA IDIOTA tak postępuje?!Inaczej tego nie można nazwać!Przy następnych wyborach do ratusza czas ...NA DUŻE WIETRZENIE!Żadnych starszych panów z czasów PRLu.