To o 1200 więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 20 tysięcy więcej w porównaniu z sytuacją sprzed roku - poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Bezrobocie systematycznie rośnie od stycznia. Zdaniem specjalistów, w najbliższych miesiącach można spodziewać się kolejnego wzrostu. Tak bywa zawsze jesienią, gdy kończą się prace sezonowe i więcej osób rejestruje sie w urzędach pracy. Prawdopodobnie jednak wzrost bezrobocia nie będzie tak znaczący, jak na przełomie roku. Tym bardziej, że zapowiadaną falę zwolnień grupowych w podkarpackich firmach mamy już za sobą, w wielu przypadkach, redukcji większej liczby miejsc pracy udało się uniknąć często firmy wycofywały się również z planowanych zwolnień.

Najwyższe bezrobocie jest w powiatach brzozowskim, jasielskim, niżańskim, bieszczadzkim i strzyżowskim, najmniejsze w Krośnie i Rzeszowie.

Podana przez GUS stopa bezrobocia za lipiec na Podkarpaciu wynosi 14,4 procent.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!