Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał karę 25 lat więzienia dla obecnie 32-letniego Pawła B. za zgwałcenie i uduszenie 22-letniej Renaty K. oraz za dwukrotne zgwałcenie innej kobiety. Wyrok jest prawomocny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Uzasadnienie orzeczenia, podobnie jak cały proces w I i II instancji, odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

Był to już trzeci proces apelacyjny w tej sprawie. W grudniu 2006 roku sąd I instancji skazał Pawła B. na 25 lat więzienia za zgwałcenie i uduszenie Renaty K. oraz za dwukrotne zgwałcenie Katarzyny M. Była to kara łagodniejsza od tej, której domagał się prokurator. W czasie mowy końcowej zażądał on dla oskarżonego dożywocia, podobnie jak oskarżycielka posiłkowa (babcia ofiary). Adwokat wnosił o uniewinnienie.

Do zabójstwa doszło w lipcu 2005 roku w miejscowości Szklary koło Dynowa. Renata K. wypoczywała tam u swojej babci.

Według aktu oskarżenia ofiara wraz z Pawłem B. i z innymi znajomymi pili alkohol. Mężczyzna zwabił kobietę w ustronne miejsce. Tam zaczął ją gwałcić i równocześnie dusić. Po stosunku oskarżony miał stwierdzić, że jego znajoma nie żyje.

W trakcie przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się jedynie do stosunku, zaprzeczył jednak, by był to gwałt i by dusił kobietę.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: