Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież z rzeszowskich szkół uczestniczyła w patriotycznej grze miejskiej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

KD
Młodzież z rzeszowskich szkół wzięła udział w patriotycznej grze miejskiej. Do pokonania było 9 stacji. Na każdej z nich na uczestników czekało inne, historyczne zadanie.

- Najtrudniejszym zadaniem była musztra – mówi Klauda Migacz z klasy 2a z III LO w Rzeszowie. - Mieliśmy wykonać ruchy po żołnierzach, którzy instruowali nas po kolei, co mamy zrobić. Dużo łatwiejsze było przeładowanie i rozkładanie broni, które pokazali nam strzelcy ze Związku Strzeleckiego "Strzelec".

Bartkowi z II LO pomogła znajomość Rzeszowa.

- Kluczowa w tej grze była wiedza geograficzna miasta – mówi Bartek klasy 3 z II LO. – Jednym z ciekawszych zadań, było szukanie muralu samolotu Łoś. Bo to nie było takie oczywiste. Nie każdy mógł się zorientować, że chodzi właśnie o to miejsce.

Uczniowie zgodnie przyznają, że taki sposób nauki jest dla nich dużo bardziej ciekawszy, niż siedzenie w szkolnej ławce.

- Możemy więcej zapamiętać i angażujemy się bardziej w zadania – dodaje Klaudia.

- Widzimy miejsca związane z historią „żywo” nie tylko na papierze książki. Bardziej też się integrujemy, bo trzeba działać w grupie. Razem szukać informacji - wtóruje jej Bartek.


Cała zabawa została zorganizowana przez nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - Janusza Drzała, Małgorzatę Książek i Jerzego Andersa,

- Chcieliśmy upamiętnić to wydarzenie. Połączyliśmy dobrą zabawę i naukę. Sama gra polegała na odnalezieniu wielu punktów na mapie, związanych z dziejami miasta - opowiada Janusz Drzał, nauczyciel historii w III LO w Rzeszowie.

W tym wyścigu wzięli udział uczniowie z III LO, SP 29, I LO i II LO oraz klasy Gimnazjum Nr 2 z Rzeszowa.

- Uczniowie musieli m.in. rozpoznać postacie historyczne czy odnaleźć konkretne punkty z historii. Oprócz tego, zaangażowaliśmy Związek Strzelecki ,,Strzelec" Józefa Piłsudskiego do czterech punktów. Oceniali oni posługiwanie się bronią strzelecką, czy udzielanie pierwszej pomocy na fantomie - dodaje Drzał.


zobacz też: Krzysztof Szczurek naczelnik Bieszczadzkiej Grupy GOPR o tym, jak przygotować się do chodzenia po górach jesienią/zimą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto