Policja z Rymanowa zatrzymała osiem osób, w tym trzech 16-latków, które włamywały się do sklepów na Podkarpaciu. Podejrzani przyznali się do 26 włamań.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak poinformował rzecznik krośnieńskiej policji podinsp. Marek Cecuła, w grupie było trzech 16-latków oraz pięć osób w wieku od 17 do 24 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Rymanów. Działali wspólnie od początku 2009 r. Pierwszych czterech podejrzanych zatrzymano w ubiegłym tygodniu, pozostałych - w weekend.

Grupa okradała sklepy, kioski i bary oraz znajdujące się w niektórych z nich automaty do gier. Kradli głównie gotówkę, papierosy i alkohol, ale także artykuły spożywcze i chemiczne. Skradziony towar przekazywali najstarszemu członkowi grupy - paserowi. Otrzymane od niego pieniądze dzielili między sobą.

Cecuła powiedział, że dotychczas członkowie grupy przyznali się do 19 włamań na terenie powiatu krośnieńskiego oraz 7 włamań w powiatach jasielskim, brzozowskim i sanockim. Obecnie trwa ustalanie ostatecznej wysokości wyrządzonych przez nich szkód. Wiadomo, że mogą one sięgnąć 80 tys. zł.

Mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i jednemu - zarzut paserstwa. Za kradzieże z włamaniem pełnoletnim mężczyznom grozi kara od roku do lat 10 lat więzienia, zaś paserowi - od 3 miesięcy do lat 5. Trzej nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!