(© Fot. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

IX Dzień Papieski upłynął pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Obchodzony był w całej Polsce. Odbywały się koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne oraz msze święte, podczas których wierni modlili się o beatyfikację Papieża Polaka.

Podobnie było w Przemyślu, mieście które Ojciec Święty odwiedził 2 czerwca 1991 roku. Jednym z „elementów” tego dnia był koncert w hołdzie Janowi  Pawłowi II w wykonaniu Zespołu Ogród Wyobraźni Rodzina Zalewskich z Brańska  na Podlasiu, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego.  

O muzyce można dużo mówić, jednak muzykę najlepiej słuchać. Dlatego jaki ten koncert był najlepiej wiedzą ci, którzy go wysłuchali – a sądząc po ich reakcjach był znakomity.

Oto o godz. 18.00 na scenę wchodzi trójka skromnych Zalewskich: Tadeusz (ojciec), Damian (syn) i Justyna (córka). Skromni, ale o ogromnym potencjale twórczym, co dodatkowo potęguje wydźwięk wykonywanych utworów. Zaczynają - „z pewną nieśmiałością” – odprawiać swój hołd poświęcony największemu z Polaków. Prawdziwość tego co robią sprawia, że przenikają w głąb każdej osoby znajdującej się na sali widowiskowej. Chwilami wydaje się, iż ten przekaz wymyka się z tego miejsca i płynie dalej.

Repertuar Zalewskich to przede wszystkim utwory (piosenki i wiersze) własne. Zespół specjalizuje się w muzyce chrześcijańskiej, ale nie tylko. Mają szeroki repertuar, nagrali 6 płyt CD. Koncertowali już nieomal w każdym zakątku Polski, a także kilkakrotnie w Belgii i we Francji. Zdobyli wiele znaczących nagród na festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich. Swój poziom potwierdzili w Przemyślu. Oprócz piosenek o charakterze religijnym były również – jak je nazwał spiritus movens całego przedsięwzięcia Tadeusz Zalewski – piosenki świeckie. Koncert zakończyła – nie mogło być inaczej - BARKA ulubiona pieśń oazowa Jana Pawła II. Śpiewali ja wszyscy. Na stojąco. Trzymając się za ręce. Jednak to nie był koniec. Na wyraźne życzenie widowni Zalewscy z wielką przyjemnością wykonali jeszcze kilka piosenek.

O muzyce można dużo mówić, jednak muzykę najlepiej słuchać. Odnosi się to szczególnie do tej o charakterze religijnym.

Tadeusz Zalewski jest z zawodu leśnikiem, a z pasji muzykiem i poetą. Wydał cztery tomiki poezji. Komponuje melodie i pisze teksty wykonywanych przez zespół utworów.

Damian Zalewski to student IV roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Białymstoku oraz uczeń IV klasy średniej Szkoły Artystycznej im. Anny German w Białymstoku. Klawiszowiec, wokalista, kompozytor. Laureat wielu festiwali piosenki.

Justyna Zalewska jest uczennicą I klasy liceum i IV klasy średniej Szkoły Artystycznej im. Anny German w Białymstoku. Wokalistka, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Bielsku Podlaskim w klasie skrzypiec.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wojtkowscy (gość)

dziś byliśmy w kościele w NURZE po raz pierwszy was słyszeliśmy ale mimo to podobało nam się bardzo. Naprawde macie talent wszyscy troje. oby tak dalej trzymam za was kciuki.

Lucyna (gość)

Dziś byłam w kościele w którym śpiewaliście cudnie, Wasz śpiew jest śpiewem niebiańskim który to można słuchać godzinami. Podziwiałam Was ze łzami w oczach i wielką radością, że można stworzyć tak piękny żespół rodzinny. Gratuluję i pozdrawiam Lucyna z Białegostoku.