Komisja Europejska lepiej ocenia sytuację polskiej gospodarki niż jeszcze kilka miesięcy temu. Z danych opublikowanych w Brukseli wynika, że nasz Produkt Krajowy Brutto w tym roku wzrośnie o 1 procent.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeszcze w maju Komisja mówiła, że kryzys mocno da się nam we znaki, polska gospodarka skurczy się i PKB spadnie o 1,4 procent. Po kilku miesiącach Bruksela zrewidowała jednak swoje przewidywania. Opisując sytuację w Polsce unijni eksperci mówią nawet o zaskakującym wzroście gospodarczym, na który wpływ miał przede wszystkim wzrost eksportu. Komisja dodaje, że Polska będzie prawdopodobnie jedynym krajem w Unii Europejskiej, który w tym roku będzie na plusie. Opublikowane dziś dane mówią też o prognozowanym poziomie inflacji - Komisja przewiduje jej wzrost z 2,6 procent do 3,8 procent.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!