W Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie rozpocznie się cykl katechez audiowizualnych dla dorosłych i młodzieży. Pierwsze spotkanie - 27 października.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Celem comiesięcznych prelekcji jest przybliżenie wiernym ważnych tematów związanych z wiarą, chrześcijańską moralnością i życiem społecznym. Na każdą katechezę są zapraszani goście – kapłani i świeccy, którzy specjalizują się w danej dziedzinie. Tematy, które zostaną poruszone w najbliższym czasie to m.in.: kryzys ojcostwa, narkomania, uzależnienie od pornografii. Organizatorem katechez jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej, a także Franciszkańska Młodzież Oazowa działająca przy kościele OO. Bernardynów.

Pierwsza katecheza, której głównym gościem będzie o. dr Cyprian Moryc OFM z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zostanie poświęcona całunowi z włoskiego miasteczka Manoppello. Na tkaninie uwieczniony jest wizerunek, który jest uważany za wizerunek Jezusa Chrystusa. Volto Santo, co po włosku znaczy Święte Oblicze, jest tkaniną o wymiarach 17 cm (szerokość) x 24 cm (długość), która od 1638 roku przechowywana i wystawiana jest w kapucyńskim kościele Sanctuario di Volto Santo w obustronnie oszklonej monstrancji. Przypuszcza się, że całun z Manoppello jest oryginałem tzw. chusty św. Weroniki z Bazyliki św. Piotra w Rzymie, którego malowana kopia znajduje się wciąż w Watykanie. Z Rzymu został wywieziony prawdopodobnie podczas Sacco di Roma w 1527 r. Papież Benedykt XVI odwiedził Sanktuarium Volto Santo w Manoppello w dniu 1 września 2006 - była to pierwsza wizyta papieska w tym miejscu.

Katecheza, pt. „Manoppello. Fotografia Jezusa?” odbędzie się we wtorek, 27 października o godz. 19.15 w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!