Naukę w szkole rozpocznie od września 5 procent sześciolatków. To wstępne dane szacunkowe, dokładna liczba ma być znana w połowie września - poinformowała minister edukacji Katarzyna Hall.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od tego roku szkolnego będzie też obowiązywała nowa podstawa programowa, co wiąże się z innymi niż dotychczas egzaminami. Minister Hall powiedział, że uczniowie, którzy uczą się w starym systemie, będą zdawać sprawdziany w dotychczasowej formie.

Według minister Hall, rzeczywistą wiedzę ucznia ma lepiej odzwierciedlać nowy system podawania wyników egzaminów gimnazjalnych. Test humanistyczny będzie miał wyodrębniony wynik z części polonistycznej i historyczno-społecznej. Podział będzie też obowiązywał w przypadku egzaminu matematyczno-przyrodniczego. Ta metoda może być wygodniejsza dla szkół ponadgimnazjalnych przy przyjmowaniu kandydatów do poszczególnych klas profilowanych.

Czas trwania egzaminów będzie dostosowany do potrzeb dyslektyków. Minister Hall powiedziała, że uczniowie nie będą musieli przedstawiać specjalnych zaświadczeń potwierdzających dyslekcję. Szefowa MEN argumentowała, że takie zaświadczenia nie pomagają uczniom w przyszłości, gdyż nie mają one żadnego znaczenia na studiach i na rynku pracy. Nowe rozwiązania mają zapewnić nauczycielom dodatkowe godziny przeznaczone na pomoc dyslektykom.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!