W najbliższą sobotę z racji przypadającego święta większość placówek handlowych powinna być zamknięta - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. Przepisy o zakazie handlu w dni świąteczne przewidują, że pracę w handlu ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W najbliższą sobotę z racji przypadającego święta większość placówek handlowych powinna być zamknięta - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy.

Przepisy o zakazie handlu w dni świąteczne przewidują, że pracę w handlu mogą wykonywać jedynie właściciele sklepów lub osoby pracujące na podstawie umów cywilnych. Nie wolno natomiast zatrudniać w tym czasie osób mających status pracownika - podkreśla rzeczniczka PIP Danuta Rutkowska. Zaznaczyła też, że apele Państwowej Inspekcji Pracy o przestrzeganie przepisów zakazujących pracy w handlu w święta okazały się skuteczne. Przypadki łamania prawa w tej kwestii podczas ostatnich świąt były sporadyczne Nie było żadnych skarg od pracowników dużych sklepów.

Danuta Rutkowska zwróciła również uwagę, że Inspekcja nie zmieniła zdania co do funkcjonowania w dni świąteczne stacji benzynowych. Te jako instytucje wyższej użyteczności publicznej, podobnie jak apteki mogą być otwarte - zaznaczyła inspektor Rutkowska.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!