Dziś inauguracja IX Dnia Papieskiego, który w tym roku upłynie pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności". Dziś i jutro w całej Polsce odbywać się będą koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne, oraz msze święte, podczas których wierni modlić się będą o beatyfikację papieża Polaka.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
"Jan Paweł II - Papież Wolności" - to również hasło dzisiejszej Sesji Naukowej na Uniwersytecie Warszawskim. Jak wyjaśnia arcybiskup Tadeusz Gocłowski - w nauce Jana Pawła - możemy wyróżnić dwa uzupełniające się wymiary wolności - zarówno polityczny jak i osobisty.

Z okazji Dnia Papieskiego przed kościołami i na ulicach całej Polski pojawią się wolontariusze ze skarbonkami i w żółtych papieskich chustach. Będą zbierać pieniądze na program stypendialny "Dzieło nowego tysiąclecia" Jak wyjaśnia ksiądz Jan Drob przewodniczący zarządu fundacji "Dzieło nowego tysiąclecia" - stypendia fundowane są dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, licealnej i akademickiej pochodzącej ze wsi i małych miasteczek.Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: