Trwające całą noc, szeroko zakrojone działania graniczne prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Korczowej i Lubaczowie doprowadziły do zatrzymania 2 nielegalnych imigrantów z Afganistanu i ich ukraińskiego przewodnika.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W akcji użyto noktowizorów, psów tropiących, a także śmigłowca PZL Kania. Równolegle, funkcjonariusze z Lubaczowa prowadzili dodatkowe działania i w okolicy m. Budomierz zatrzymali 21-letniego imigranta z Rosji. Oba przekroczenia nie były ze sobą powiązane.

Granicę polsko - ukraińską imigranci z Afganistanu, prowadzeni przez ukraińskiego przewodnika przekroczyli pieszo, następnie ukrywali się w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Łukawiec - Tarnawskie (powiat lubaczowski). Prowadzone w tym rejonie działania Straży Granicznej, były trudne z uwagi na ponad 12 hektarowy teren moczar. Niezbędnym, w poszukiwaniach imigrantów okazało się użycie śmigłowca, kamer noktowizyjnych oraz psów tropiących.

Azjaci to młodzi mężczyźni w wieku około 20 lat. Nie posiadali ze sobą dokumentów ani pieniędzy. Ponieważ, temperatura powietrza nie była wysoka, imigranci byli przemoczeni i zziębnięci. W Placówce Straży Granicznej otrzymali jedzenie i picie oraz mogli się ogrzać. Jak wyjaśnili, celem ich podróży miała być Belgia, gdzie mają swoich znajomych. Chcieli tam podjąć pracę.

Dzisiaj, imigranci, zgodnie z postanowieniami umowy o readmisji zostaną przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: