Gimnazjalistki z "Kantówki" zdobyły mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]

Gimnazjalistki z  "Kantówki" zdobyły mistrzostwo Polski
Gimnazjalistki z Przemyśla, podczas Finału Krajowego w Biegach Rozstawnych, zdobyły w Łodzi mistrzostwo Polski.

Gimnazjalistki z "Kantówki" zdobyły mistrzostwo Polski

Stadion AZS w Łodzi tradycyjnie już gościł uczestników Finału Krajowego w Biegach Rozstawnych /sztafety 4 x 100m oraz szwedzkie 100m+200m+300m+400m/ w kategorii szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz Litwy. Rewelacyjnie spisały się reprezentujące Podkarpacie sztafety szwedzkie dziewcząt z Gim 5 oraz II LO w Przemyślu.

Złote medale zawisły na szyjach ekipy gimnazjalistek „Kantówki” podopiecznych Marii Sugier w składzie Jabłońska Izabella, Gil Patrycja, Sura Karolina, Strzelec Justyna. W porannych eliminacjach z drugim wynikiem /2:26,60min./ zakwalifikowały się do finału. Bieg finałowy był popisem przemyślanek, które po świetnym biegu zdobyły złote medale i z bardzo dobrym czasem /2:22,41min/ pozostawiły w pokonanym polu między innym reprezentantki Vilnius Athletics School /Litwa/ oraz Gim 2 Zgorzelec. Bardzo dobry start zanotowały również licealistki z II LO w składzie Kopczak Kamila, Pętkowska Kinga, Stańko Klaudia, Kopczak Ewa /opiekun Małgorzata Styś/, kwalifikując się do finału z drugim czasem. W finale po zaciętej rywalizacji wynikiem 2,28,76min. zajęły drugie miejsce ulegając jedynie ekipie III LO z Wrocławia. Dziewczęta na co dzień są zawodniczkami UKS „Tempo 5” .

Wyjazd na zawody był finansowany przez Urząd Miasta Przemyśla.