Freeborn Brothers

(© Archiwum zespołu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziki folk, rockendroll i psychodela doprawione odrobiną punk rocka. Już w najbliższą sobotę na scenie pubu Mikrofon tę wybuchową mieszankę proponuje zespół Freeborn Brothers.

Freeborn Brothers to kapela z Rzeszowa bezustannie koncertująca po Europie, chłopcy częściej siedzą w busie niż w fotelu przed komputerem. W latach 2014 – 2015 zagrali około 400 koncertów. Do tej pory najdalej udało im się dojechać ze swoją muzyką do Brazylii. Na rok 2016 planują jeszcze więcej koncertów na coraz bardziej renomowanych festiwalach (np. Colours of Ostrava) , za momencik wyjdzie także ich kolejna, trzecia płyta „Theatro Ridiculous”.

Freeborn Brothers tworzą: Niko Soszyński (banjo, perkusja, wokal), Mateusz Pleśniak (akordeon, gitara, wokal) i Krzysiek Pasieka (kontrabas, gitara, wokal).

Miłość do muzyki, potrzeba bycia na scenie i kontaktu z publicznością zmobilizowała ich do zorganizowania się, ruszenia w drogę i stworzenia tej niespotykanej orkiestry.

Grają trudną do scharakteryzowania muzykę, miks amerykańskiego, cygańskiego i słowiańskiego folku, rockendrolla i psychodelii, doprawiony odrobiną punk rocka i czegoś tam jeszcze. To po prostu energetyczne, melodyjne kawałki grane z sercem i duszą.

Nie widzieliście ich nigdy na żywo? Musicie koniecznie przyjść do pubu Mikrofon w Rzeszowie 20 lutego o godz. 21. A jeśli widzieliście Freeborn Brothers wcześniej, przyjdźcie również, bo każdy występ jest inny, nie ma u nich za grosz rutyny, można ich zobaczyć po raz setny i nigdy się nie znudzić. Czeka na Was solidna dawka energii, zabawy, wygłupów i dobrej muzyki!

Konkurs! Wygraj wejściówki na koncert Freeborn Brothers


Do rozdania mamy cztery wejściówki na koncert. Żeby je wygrać wystarczy w komentarzach pod tekstem napisać dlaczego to właśnie ty powinieneś pójść na koncert Freeborn Brothers. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają bilety. Na odpowiedzi czekamy do czwartku (18.02), do godz. 20. Listę zwycięzców opublikujemy w piątek przed południem.

Regulamin konkursów w Naszym Mieście

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Katarzyna

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. Wejściówki na koncert otrzymują: E., Klaudia, Sandał i Gothka92. Gratulujemy, skontaktujemy się z Wami osobiście!

Sandał

Na samą myśl o koncercie tych szaleńców moje nogi świeżbią. Jeśli nie dane mi będzie zatańczyć przy ich muzyce to chyba odnóża moje niechybnie spłoną doszczętnie.

Jp2 (gość)

Po 1 jestem fajny, po 2 moja żona jest również fajna po 3 nasza trójka dzieci również jest fajna. I właśnie na koncert zespołu grającego tak fajną muzykę powinni pójść ludzie którzy są fajni. Więc dwie wejściówki powinny trafić do kogoś naprawdę fajnego czyli nas. Pozdrawiam.

Klaudia

Dlaczego ja? To bardzo proste :) Jako osoba w pewnym już wieku, stateczna, ceniąca spokój i rodzinę jestem gotowa, wraz z moim chłopem, w sobotni wieczór wymknąć się cichaczem z przyjęcia weselnego pełnego pustych kalorii, darmowego alkoholu i pieczonych udźców baranich tylko/aż po to, by w otoczeniu licznych, spoconych męskich pach oraz spływających z kobiecych twarzy make-upów pogibać się w rytm dziwacznych dźwięków Brothersów :D

E.

Chciałabym wygrać wejściówkę na koncert, ponieważ:
1. W poniedziałek nie działo się nic specjalnego
2. We wtorek dowiedziałam się o koncercie Freeborn Brothers
3. Dziś, czyli w środę piszę ten tekst, żeby dostać tę wejściówkę
4. W czwartek będę cały dzień słuchać Freeborn'ów
5. W piątek chciałabym wygrać tę wejściówkę
6. W sobotę z tą wejściówką mam nadzieję pójść na koncert Freeborn Brothers
7. A w niedzielę? hmmm, jeśli pójdę z wejściówki na koncert, to pewnie będę spała cały dzień... a po południu znów słuchała Freeborn Brothers, bo UWIELBIAM ICH!!!!!