Obecnie trwają procedury zmierzające do sfinalizowania sprzedaży Wernera – najlepiej zachowanego fortu w twierdzy Przemyśl. Według zapewnień Agencji Mienia Wojskowego, właściciela budowli, stanie się to już na ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Obecnie trwają procedury zmierzające do sfinalizowania sprzedaży Wernera – najlepiej zachowanego fortu w twierdzy Przemyśl. Według zapewnień Agencji Mienia Wojskowego, właściciela budowli, stanie się to już na przełomie sierpnia i września tego roku.

Do tej pory Wernerem opiekowało się pewne stowarzyszenie. Jednak jego działalnością interesowała się policja i prokuratura. W efekcie saperzy odebrali jego przedstawicielom materiały uznane za niebezpieczne. Tak więc dla gminy Żurawica i opuszczonego przez wojsko zabytku nowy nabywca wydaje się sporą szansą. Jeśli zrealizuje swoje zamiary, Werner będzie jednym z lepiej wykorzystanych fortów Twierdzy Przemyśl.Nowy nabywca chce w nim organizować różnego rodzaju atrakcje. Tak więc oprócz plenerowych "lekcji historii” biznesmen chce organizować tam militarne pikniki, paintball, zloty miłośników starych aut i motocykli. Będzie też małe muzeum Twierdzy Przemyśl.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!