Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fangchenggang - miastem partnerskim Rzeszowa

RO
Rzeszów
Rzeszów wikipedia.org
Podczas wizyty w Chinach przebywała oficjalna delegacja z Podkarpacia reprezentowana przez marszałka województwa podkarpackiego – Mirosława Karapytę, wicemarszałka Zygmunta Cholewińskiego, prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Większość delegacji stanowili przedsiębiorcy zrzeszeni w podkarpackich klastrach – Dolina Lotnicza, Poligen, Ekologiczna Żywność, Energia Odnawialna, Klaster Spawalniczy, Dobra Jakość Życia oraz przedstawiciele RARR, MARR i Politechniki Rzeszowskiej.

Głównym celem wizyty dla prezydenta Rzeszowa było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Rzeszowem a miastem Fangchenggang.

- Fangchenggang to piękne i dynamicznie rozwijające się miasto. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Sporo będziemy chcieli się od Was nauczyć i wiele podpatrzeć – mówił przed podpisaniem porozumienia Tadeusz Ferenc, prezydenta Rzeszowa.

- Porozumienie otwiera nowy rozdział naszej wzajemnej współpracy. Liczymy na to, że będzie to współpraca nie tylko w dziedzinie kulturalnej czy turystycznej ale gospodarczej czy edukacji – mówił prezydent Fangchenggang Mo Gongming.

Fangchenggang liczy ok. 900 tys. mieszkańców. Jeszcze 50 lat temu było wioską rybacką. Prawa miejskie otrzymało 18 lat temu. Jest miastem nadmorskim z jednym z najważniejszych w Chinach portem.

W Nanning, stolicy regionu, marszałek Mirosław Karapyta podpisał list intencyjny o wzajemnej współpracy pomiędzy Województwem Podkarpackim i Regionem Autonomicznym Kuangsi-Czuang. Delegacja odwiedziła tu park naukowo – technologiczny zajmujący pow. 45 km. kw, w którym ulokowane jest ponad 40 firm oraz 2 uniwersytety. Na jednym z nich, na którym studiuje ok. 30 tys. studentów można było odwiedzić nowoczesną strefę rolniczą, na której prowadzona jest eksperymentalna uprawa warzyw i roślin. Podczas spotkania z władzami regionu, przedstawiciele wszystkich klastrów, agencji, władz Podkarpacia i Rzeszowa przedstawili swoje prezentacje przedstawiając ofertę współpracy.

Kolejnym miastem na trasie wizyty było Liuzhou. To tu mieści się siedziba firmy Liugong, która kupiła cywilną część Huty Stalowa Wola. Po rozmowach z szefami firmy i oglądnięciu fabryki delegacja pojechała do fabryki samochodów SGMW. Co godzinę z taśmy montażowej zjeżdża 75 samochów.

Źródło: rzeszow.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto