(© Bartosz Frydrych)

Na przełomie lipca i sierpnia w Rzeszowie mają zacząć jeździć pierwsze taksówki zasilane energią elektryczną. Docelowo będzie ich około 50.

- Pierwsze 20 pojazdów zamierzamy wypuścić na ulice w tym roku, kolejnych 10 w latach 2018-2019. Samochody są już produkowane Nissana. Powstają dokładnie według naszych wytycznych, dzięki czemu będą nie tylko ekologiczne, ale także dostosowane do potrzeb naszych klientów - mówi Norbert Woś, przedstawiciel projektu „Eco-Taxi”.

Ekologiczny projekt ma być częścią dużego, krajowego programu elektromobilności. Rzeszów przystąpił do niego w poniedziałek. W skrócie, jego założeniem jest wymiana jak największej liczby pojazdów komunikacji miejskiej na ekologiczne - głównie zasilane energią elektryczną.

Dzięki temu Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg na zakup pierwszych 10 elektrobusów dla MPK. Taksówkarze założyli natomiast swoją własną firmę, której celem jest budowa sieci elektrotaksówek. Koszt przedsięwzięcia szacują na około 3 mln zł. Taksówki, jakie będą wozić rzeszowian to Nissany Leaf. Takie auta rzeszowska sieć Super Taxi testowała już w lutym 2014 roku. Najnowsza generacja tego auta pozwala jednak przejechać na jednym ładowaniu około 230 km, czyli o około 100 km więcej niż ta, którą testowano.Zobacz też: Elektryczne autobusy będą jeździć po Rzeszowie

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!