Dziś świat pozna laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. W kolejnych dniach ogłaszane będą nazwiska nagrodzonych w dziedzinach: fizyki, chemii, ekonomii, literatury oraz laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Siedem razy nagroda trafiła do Polaków. Jako pierwsza otrzymała ją w 1903 roku Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Piotrem Curie. W 1905 roku laureatem literackiego "Nobla" został Henryk Sienkiewicz. W 1911 roku po raz drugi nagrodę przyznano Marii Skłodowskiej-Curie, tym razem w dziedzinie chemii. W 1924 roku Literacką Nagrodę Nobla otrzymał Władysław Reymont, a w 1980 roku uhonorowano nią Czesława Miłosza. W 1983 roku Pokojową Nagrodę przyznano Lechowi Wałęsie. W 1996 roku literackiego "Nobla" otrzymała Wisława Szymborska.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!