Wyższe uczelnie łamią prawa studentów. To wniosek z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Gazeta pisze, że na czarnej liście znalazły się między innymi stołeczne Szkoła Główna Handlowa i Politechnika Warszawska. Zgodnie z ustaleniami raportu uczelnie nie podawały w umowach wysokości opłat za studia ani terminów ich wnoszenia. SGH ponadto wydała zarządzenie, które zwalniają ją z obowiązku informowania studentów o wysokości czesnego. Studenci tym samym nie mieli gwarancji, że ktokolwiek poinformuje ich o zmianie opłat. Za łamanie praw UOKiK nałożył kary: SGH musi zapłacić 270 tysięcy złotych grzywny, a Politechnika Warszawska 53 tysiące.

Urząd prowadzi jeszcze cztery postępowania wyjaśniające przeciwko warszawskim uczelniom: AWF, SGGW, ASP oraz Uniwersytetowi Kardynała Stefana Wyszyńskiego - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!