Zakończenie inwestycji zapowiadane jest na zimę 2018 roku Zakończenie inwestycji zapowiadane jest na zimę 2018 roku

(© blok architekci)

W drugiej połowie marca rozpocznie się budowa wieżowców przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Będzie w nich 330 apartamentów o powierzchni do 200 mkw.

- Budowę rozpoczniemy od wzmocnienia terenu, który jest w tym miejscu dość słaby. Aby postawić tak duże budynki, trzeba będzie wykonać w ziemi kilkaset potężnych pali. Potem wieżowce zaczną szybko piąć się ku górze - mówi przedstawiciel firmy APKLAN, która zrealizuje inwestycję u zbiegu ulicy Hetmańskiej i alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Palowanie terenu zacznie się około 20 marca. Zaraz po nim rozpocznie się budowa podziemnej części parkingu, w którym będzie miejsce na kilkaset pojazdów. Parter apartamentowca zostanie przeznaczony na powierzchnie handlowo-usługowe. Kondygnacji mieszkalnych będzie 18, a mieszkań 330.

- Zaprojektowaliśmy rozmaite mieszkania o powierzchni od 20 do 200 metrów. Ceny zaczną się od 5200 zł za metr kwadratowy na niższych kondygnacjach i osiągną około 6500 zł za metr na najwyższych - mówi inwestor.


W każdej z trzech klatek schodowych planuje się montaż dwóch wind. Zakończenie inwestycji zapowiadane jest na zimę 2018 roku. Tereny w rejonie zalewu na Wisłoku i stadionu miejskiego to jedna z najbardziej atrakcyjnych działek w mieście. Dlatego sprawa jej zabudowy kilka razy była omawiana podczas sesji i komisji Rady Miasta Rzeszowa. Powód? Aby inwestycja dewelopera doszła do skutku, potrzebował on miejskich działek, które sąsiadują z jego terenem w tym miejscu.

Z miastem zamienił się ostatecznie za tereny przy ul. Błogosławionej Karoliny. Radni zgodzili się na zamianę pod kilkoma warunkami. Najważniejsze zakładały, że deweloper wybuduje od strony zalewu skwer, a parkingi wokół wieżowców pozostawi jako ogólnodostępne, m.in. na potrzeby stadionu miejskiego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!