Centralne Biuro Antykorupcyjne chce odwołania z funkcji prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Zdaniem CBA, złamał on ustawę antykorupcyjną.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chodzi o kilka funkcji pełnionych naraz. Pismo tej treści trafiło do Rady Miasta Rzeszowa, ale jej przewodniczący uważa je za bezpodstawne. Chodzi o pełnienie przez Tadeusza Ferenca funkcji członka zarządu Stali Rzeszów i jego działalności w Fundacji Rozwoju Szkolnictwa Muzycznego. Z obu zrezygnował po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w styczniu tego roku. Ale zdaniem CBA to nie wystarczy.

CBA - korespondencja
- Rada Miasta powinna w przeciągu miesiąca od powzięcia informacji przedstawionych w tym wniosku zadecydować o zaistnieniu przesłanek wygaśnięcia mandatu .

Według przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, pismo CBA w tej sprawie jest bezzasadne.

Konrad Fijołek, przew. Rady Miasta Rzeszowa: - Dla Rady Miasta instytucją nadzorczą jest wojewoda a nie ta czy inna agencja wywiadu czy kontroli, dlatego przyjęliśmy pismo do wiadomości i tyle! Zwłaszcza, że jeszcze w styczniu po ujawnieniu wyników kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne podobny wniosek skierowało do wojewody. Ten - po analizie - go odrzucił jako bezpodstawny. Co więcej twierdzi, że nie zamierza drugi raz badać tej samej sprawy.

Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki: - Na dzień dzisiejszy nie ma podstaw by wojewoda miał podstawy prawne do wygaszania mandatu pana prezydenta.
Podobnego zdania jest prezydent, który teraz przebywa z wizytą w Klagnefurcie. W ratuszu pismo CBA wywołało zdziwienie.

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa: - Tym bardziej, że wojewoda uznał, że nie ma podstaw by odwoływać prezydenta, co więcej MSWiA podtrzymało tę decyzję.
Prezydent zapewnia, że obie funkcje pełnił społecznie nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!