Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Parku Papieskiego w Rzeszowie.

Teren parku położony jest pomiędzy al. Armii Krajowej, a al. Sikorskiego oraz Katedrą. Zajmuje powierzchnię 17 hektarów. Centralną jego częścią jest niewielki plac z Obeliskiem postawionym ku czci papieża Jana Pawła II. Kamień stanowił równocześnie symboliczny początek budowy parku, która rozpoczęła się w 2005 roku.


Plac z Katedrą łączy "Aleja Przesłania Papieskiego" (ścieżka cytatowa). Nazwa pochodzi od 14 tablic, na których utrwalono słowa Jana Pawła II wypowiedziane w homiliach, wygłoszonych w różnych miastach świata, również w Rzeszowie, podczas pielgrzymki papieża w 1991r.


Wzdłuż Alei Przesłania Papieskiego znajdują się niewielkie, łukowe ścieżki wraz z nasadzonymi roślinami w kolorach papieskich, prowadzące do zakątka "Okiem myśli".


W czerwcu rozpoczęły się kolejne prace związane z rozbudową Parku Papieskiego. Od centralnego placu z Obeliskiem będą rozchodzić się kolejne aleje z nasadzeniami. Pomiędzy tymi alejkami wybudowana będzie fontanna nazwana "Dwa Strumyki". Będzie ona łączyć Obelisk z Placem "Symbol", na którym stanie pomnik Jana Pawła II, który będzie doskonale widoczny z każdej części Parku.


Park zostanie utrzymany w charakterze błoni. Najwyższe nasadzenia drzew będą znajdować się od strony al. Armii Krajowej, będą w tym miejscu tworzyć naturalną barierę oddzielającą ruchliwą ulicę od Parku. Również w tej części znajdzie się plac zabaw dla dzieci oraz obszerny parking.


Południowo- wschodnia część Parku, gdzie znajdują się stanowiska chronionego zimowita jesiennego, pozostanie w stanie naturalnym 


Zobacz zdjęcia w dużym formacie


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!